U20 vīrieši: mīnus 4 pret Somiju. Bagatskis: Jāpierāda, ka varam spēlēt labāk”

14.07.2024

Latvijas U20 vīriešu izlase (2004./2005. dzimšanas gads), svētdien, 14. jūlijā, Rumānijas pilsētā Pitešti Eiropas U20 čempionāta B divīzijas turnīra otrajā spēlē zaudēja Somijas komandai – 57:61 (11:23, 26:30, 43:41). Pirmdien turnīrā brīvdiena, grupā Latvijas vienības pretinieces vēl būs Slovākijas (16. jūlijā plkst.15:30) un Šveices (17. jūlijā plkst.15:30) komandas. Grupas divas labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par ceļazīmi uz A līgu.

Latvijas komanda līdz trešās ceturtdaļas beigām bija zaudētājos, lielākie mīnusus piedzīvojot 14. minūtē (15:29). Līdz lielajam pārtraukumam mīnusus izdevās būtiski samazināt un otrā puslaika vidū latviešiem vairākkārt izdevās izvirzīties vadībā – 41:38 (29. minūtē), 51:50 (33.), 54:52 (36.), 56:54 (37.). Taču pārsvaru palielināt neizdevās un pēdējās minūtēs aukstasinīgāki un precīzāki bija somi.

Latvieši labāk uzbruka no tālās distances (10/28 – 8/32), toties somi guva vairāk punktu no soda laukuma (14-30) un pēc pretinieki kļūdām (8-14), kā arī mazliet labāk meta sodus (7/16 – 7/14).

Latvijas komandai Rūdolfs Švītiņš guva 17 punktus (3p. 4/7), Pēteris Pinnis 10 (8 atl.).

Otrā neveiksme turnīrā un krietni sašķobītas izredzes spēlēt ceturtdaļfinālā.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis:

“Brīžiem spēlējam tā, ka varētu uzvarēt, šķiet, jebkuru pretinieku – piemēram, 15 minūtes spēlē ar Horvātiju bija lieliskas. Brīžiem spēlējam tā, ka nevarētu uzvarēt nevienu.

Pēc zaudējuma somiem atgriezāmies viesnīcā, skatījāmies tikko notikušās spēles videoierakstu un mēģinājām rast atbildes uz daudziem “kāpēc”. Visi kopā un katrs atsevišķi. Kāpēc esam tik pieklājīgi aizsardzībā, kāpēc daudzās situācijās sasteidzam uzbrukumu un pieņemam nepareizus lēmumus? Kāpēc nevienu spēli neizdodas iesākt labi? Kāpēc pareizi un labi sākam spēlēt tikai tad, kad ūdens smeļas mutē?

Pret somiem sāka vispieredzējušākais sastāvs, bet izgāzāmies gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Pretiniekus, kuri iepriekšējā mačā vienā ceturtdaļā bija izmetuši, šķiet, 16 tālmetienus sedzām pa distanci, savukārt uzbrukumā neattaisnoti steidzāmies. Kad atgriezāmies pie spēles disciplīnas, atgriezāmies spēlē un pārņēmām vadību. Līdz pēdējām trijām minūtēm, kad uzbrukumā netika pieņemts neviens pareizs lēmums. Somi nospēlēja pareizāk, tiekot pie dažu punktu pārsvara, kam šoreiz ir ļoti liela nozīme.

Ļoti sāpīgs zaudējums, bēdīgi, ka viss sagatavošanās posmā ieguldītais darbs konkrētajā turnīrā nedos cerēto rezultātu. Bet basketbols turpinās, un tagad katram atsevišķi un visai komandai ir iespēja pierādīt, ka varam spēlēt labāk.”