U20 vīrieši: dramatisks zaudējums Serbijai, turpinājumā par 5. vietu

13.09.2022

Latvijas U20 vīriešu izlase (2002./2003. dzimšanas gads un jaunāki), piektdien, 22. jūlijā, Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi Eiropas U20 čempionāta B divīzijas turnīra ceturtdaļfinālā galotnē zaudēja Serbijas komandai – 76:79 (12:23, 33:40, 54:56). Sestdien mazajā pusfinālā par 5./8. vietu spēle ar Ziemeļmaķedonijas komandu. Spēļu tiešraidēm varēs sekot https://www.fiba.basketball/europe/u20b/2022

Pasīva aizsardzība, daudz neprecīzu metienu uzbrukumā – spēles pirmā trešdaļa Latvijas komandai acīmredzami neizdevās. 8. minūtē pretinieku pārsvars sasniedza 10 punktus (11:21), 15. minūtē tika piedzīvoti lielākie mīnusi (19:35). Trīspunktnieki statistika tobrīd bija daiļrunīga: 0/12 – 6/12. Bet, sakārtojot aizsardzību Latvijas komanda atrada ritmu arī uzbrukumā, vēl līdz lielajam pārtraukumam būtiski samazinot rezultāta starpību.

Otrajā puslaikā latvieši turpināja labi iesākto, garos spēļu fragmentos pārņemot iniciatīvu un brīžiem arī vadību. 29. minūtē – 52:49, 37. minūtē – 70:67. Bija iespējas vēl palielināt pārsvaru, taču dažos uzbrukumos pietrūka pacietības un disciplīnas, turklāt vairākās apšaubāmās situācijās izšķirošas piezīmes saņēma Ričards Daniels Vanags un Krišs Helmanis. Pēc 73:71 (91 sekundi pirms beigām) vairāk nekā minūti punktus gūt neizdevās. No 73:77 pēdējās astoņās sekundēs vēl izdevās tikt pie neizšķirtu sološa tālmetiena, tomēr veiksme novērsās.

Visā spēlē Latvijai pārsvars cīņā pie groziem (39-28), pieņemama tālmetienu (11/32 – 9/19) un labāka sodu precizitāte (13/18 – 18/31).

Krišam Helmanim 18 punkti un bumbas, Ričardam Danielam Vanagam 16, Tomam Skujam 14 (8 piespēles).

Uzvarētāji turpinās cīņu par ceļazīmi uz A divīziju, Latvijas komandai vēl priekšā spēles par 5./8.vietu.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Dāvis Čoders:

“Ar raksturu un cīņassparu komanda nopelnīja cieņu visu acīs, kas redzēja spēli.

Spēlētāji izgāja laukumā ar milzīgu apņēmību, ko vislabāk raksturo dominēšana pie groziem cīņā ar augumos pārākiem pretiniekiem.

Sākumā dažās situācijās iekritām aizsardzībā, turklāt serbi prasmīgi atrada brīvos partnerus un labi trāpīja arī no sarežģītām pozīcijām. Tomēr pat brīdī, kad bija lielākie mīnusi, mani nepameta sajūta, ka atgriezīsimies cīņā par uzvaru. Pamainījām pick n’roll  aizsardzību, samazinājām kļūdu skaitu un panācām lūzumu. Galotnē pie mīnus 2 labi izspēlējām bum u līdz brīvam metienam spēlētājam, kurš iepriekš trīs reizes bija trāpījis (Markusam Kudrjavcevam). Diemžēl šoreiz veiksmes pietrūka.

Uz turnīru braucām ar lielu mērķi. To sasniegt vairs nevaram, tomēr centīsimies turnīru pabeigt uz pozitīvas nots. Motivācija atradīsies, paši esam norunājuši cīnīties līdz galam.”

Eiropas U20 čempionāts, B divīzija

C grupa

Komandas LAT IRL HUN BUL U-Z Vieta
Latvija  x 72:59 62:58 64:72 2-1 +5 2.
Īrija 59:72  x 67:65 75:72 2-1 -10 3.
Ungārija 58:62 65:67  x 54:73 0-3 4.
Bulgārija 72:64 72:75 73:54  x 2-1 +5 1.

A grupa: Islande – Igaunija 83:85, Luksemburga – Nīderlande 42:92, Rumānija – Luksemburga 83:67, Nīderlande – Islande 76:78. Igaunija – Nīderlande 73:62, Islande – Runānija 93:67, Luksemburga – Islande 55:97, Rumānija – Igaunija 48:108, Nīderlande – Rumānija 75:82, Igaunija – Luksemburga 95:48. Situācija tabulā: Igaunija 4-0,  Islande 3-1, Rumānija 2-2, Nīderlande 1-4, Luksemburga 0-4

B grupa: Zviedrija – Kosova 81:69, Austrija – Ziemeļmaķedonija 54:90, Ziemeļmaķedonija – Zviedrija 90:92, Gruzija – Austrija 81:65. Kosova – Ziemeļmaķedonija 67:89, Zviedrija – Gruzija 77:67, Gruzija – Kosova 92:59, Austrija – Zviedrija 72:73, Ziemeļmaķedonija – Gruzija 76:73, Kosova – Austrija 79:72. Situācija tabulā: Zviedrija 4-0, Ziemeļmaķedonija 3-1, Gruzija 2-2, Kosova 1-3, Austrija 0-4

D grupa: Šveice – Albānija 67:50, Serbija – Slovākija 112:63, Albānija – Serbija 48:116, Somija – Šveice 71:55, Slovākija – Albānija 53:55, Serbija – Somija 74:68, Šveice – Serbija 68:91, Somija – Slovākija 85:54, Albānija – Somija 53:77, Slovākija – Šveice 60:77. Situācija tabulā: Serbija 4-0, Somija 3-1, Šveice 2-2, Albānija 1-3, Slovākija 0-4

Ceturtdaļfinālā: Igaunija – Ziemeļmaķedonija 81:59, Serbija – Latvija 79:76, Zviedrija – Islande 71:77, Bulgārija – Somija 64:67

Pusfinālā (23. jūlijā): Igaunija – Serbija, Islande – Somija. Par 5./8.vietu: Ziemeļmaķedonija – Latvija, Zviedrija – Bulgārija