U20 vīrieši: zaudējums arī Slovākijai, trešdien pret Šveici vajadzēs vismaz +4

16.07.2024

Latvijas U20 vīriešu izlase (2004./2005. dzimšanas gads), otrdien, 16. jūlijā, Rumānijas pilsētā Pitešti Eiropas U20 čempionāta B divīzijas turnīra trešajā spēlē piedzīvoja trešo zaudējumu, piekāpjoties Slovākijas komandai – 66:72 (22:21, 38:41, 52:57). Grupas turnīra pēdējā spēlē trešdien plkst.15:30 jāspēlē ar Šveices komandu. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā par 9./16. vietu, vajadzīga uzvara vismaz ar 4 punktu starpību.

Spēlē ar Slovākijas komandu latvieši bija vadībā gandrīz visu pirmo puslaiku, lielāko pārsvaru sasniedzot 16. minūtē (31:23). Tad uzbrukums iestrēga, nespējot regulāri “uzlauzt” pretinieku soda laukumu un nesekmējoties tālmetieniem. Slovākijas komanda pārņēma iniciatīvu un otrā puslaika sākumā ar precīziem trīspunktniekiem panāca vērā ņemamu pārsvaru – 42:52 (24. minūtē). Turpinājumā rezultāta starpība svārstījās ap 10 punktu robežu. Cerības izglābties pavērās divarpus minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām – 64:69 un bumba Latvijas komandas rīcībā, taču uzbrukumu pārtrauca kļūda.

Visā spēlē uzvara cīņā pie groziem (46-35) un vairāk punktu no soda laukuma (34-24), taču vairāk kļūdu (17-12) un krietni sliktāka bilance tālmetienos (6/30 – 11/27).

Latvijas komandai Pēteris Pinnis guva 16 punktus, Rihards Berkolds 14.