U20 vīrieši: vēl viens zaudējums pagarinājumā, izredzes spēlēt ceturtdaļfinālā vēl ir

09.07.2023

Latvijas U20 vīriešu izlase (2003./2004. dzimšanas gads), svētdien, 9. jūlijā, Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē Eiropas U20 čempionāta B divīzijas turnīra trešajā spēlē piedzīvoja otro neveiksmi, pagarinājumā piekāpjoties Šveices vienībai – 85:96 (15:13, 31:35, 51:55, 75:75). Ceturtdaļfinālā latvieši var iekļūt tikai gadījumā, ja uzvarēs Albānijas komandu un Nīderlandes izlase zaudēs abos pēdējos mačos ar Somiju un Šveici. Otrdien pirmais priekšnoteikums piepildījās – Nīderlande zaudēja Somijai (75:79).

Pats spēles sākums bija kā turpinājums sestdienas mačam ar Somiju (11:4), diemžēl tas bija lielākā pārsvara brīdis. Uzbrukumā neizdevās atkārtot trīspunktu koncertu (šoreiz 10/34 – 7/21), bez tālmetieniem punkti nāca ar lielām grūtībām, savukārt šveicieši apliecināja, ka šī jauniešu paaudze ir labi apguvusi basketbola pamatzinības (pērn latvieši par to jau pārliecinājās U18 čempionātā). Trešajā ceturtdaļā pretinieku pārsvars sasniedza 36:45 (25. minūte). Turpinājumā Latvijas komandai izdevās pārņemt iniciatīvu un pamatlaikā nonākt tuvu uzvarai – 73:69 un 75:72 (7 sekundes pirms beigām). Bet – galotnē šveicieši nospēlēja mērķtiecīgāk un aukstasinīgāk, pamatlaika pēdējā sekundē iemetot visus trīs soda metienus un pagarinājumā izdemolējot latviešu aizsardzību.

Visā spēlē līdzsvars pie groziem (44-45), tomēr svarīgākajos brīžos šveicieši savāca daudz bumbu pie mūsu groza. Vairāk kļūdu (16-12) un slikta soda metienu precizitāte (17/30 – 21/26).

Rihards Vāvers guva 25 punktus (3p. 5/10), Pēteris Pinnis 21+10 atl., Otto Fārenhorsts 12.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Dāvis Čoders:

“Pirmā spēle bija nervoza, piedevām Nīderlandes komanda mums bija ļoti neparocīgs pretinieks. Nestandarta aizsardzība, viņi daudz mainījās, ko nepratām izmantot. Pārturējām bumbu, daudz metienu no sarežģītām pozīcijām. Tikām līdz pagarinājumam, taču savu spēli neatradām arī tajā. Pret Somijas komandu parādījām potenciālu ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā, kas ielika pamatu uzvarai. Īpaši otrajā puslaikā, kad nedevām somiem iespējas otrajiem metieniem.

Spēle ar Šveici mums bija trešā pēc kārtas, savukārt pretinieki spēlēja pēc brīvdienas. Šveicei ir meistarīga komanda, mazie spēlētāji ir ļoti bīstami caurgājienos, ar kuriem pirmajā dienā saplosīja somu aizsardzību. Lai tos ierobežotu, “atdevām” brīvākas iespējas metieniem, tomēr aizsardzībā pilnībā izpildīt spēles plānu neizdevās. Spēlētāji cīnījās, nav pelnījuši pārmetumus par nepietiekami nopietnu attieksmi, tomēr bija neizskaidrojamas kļūdas un pretinieki tika pie atkārtotiem metieniem. Bijām tuvu uzvarai, nedomāju, ka piezīme pēdējā sekundē bija pamatota, bet…

Pretinieku augstais spēles līmenis – gan individuālā meistarība, gan fiziskā sagatavotība –  te, B divīzijas čempionātā, nav nekāds pārsteigums. To piedzīvojām jau pērn. Neesam sliktāki, abās zaudētajās spēlēs varējām uzvarēt, diemžēl tagad esam atkarīgi no konkurentiem. Ja paveiksies, ceturtdaļfinālam būsim gatavi.”

Divas labās komandas iekļūs ceturtdaļfinālu, kur D grupas vienībām piektdien, 14. jūlijā, būs jācīnās ar kādu no C grupas komandām.

12. jūlijā: 14:30 Latvija – Albānija, 22:00 Šveice – Nīderlande

A grupa:  Bulgārija 3-0, Čehija 2-1, Ziemeļmaķedonija 1-1, Īrija 0-2, Slovākija 0-2

B grupa: Portugāle 3-0, Lielbritānija 2-2, Ungārija 1-2, Luksemburga 1-1, Austrija 0-2

C grupa: Zviedrija 3-0, Ukraina 2-1, Gruzija 1-1, Kosova 1-2, Azerbaidžāna 0-3